W grudniu 2022 roku zakończyły się prace związane z projektem konserwacji kolejnych 18 dokumentów pergaminowych ze zbiorów archiwum klasztoru karmelitów na Piasku. W obecnym projekcie pracami objęto 16 dokumentów kościelnych i 2 dokumenty władz świeckich. Kościelne dokumenty to większości przywileje i odpusty. Dwa dokumenty rozstrzygają spory o bractwo szkaplerzne w Krakowie z biskupem i dominikanami. Dokument królewski Jana Kazimierza z 1662 r. (AKKr Perg. 35) potwierdza przywileje dla klasztoru karmelitów dawnej obserwy w Bielsku Podlaskim, zaś dokument z 1622 r. (AKKr Perg. 23) wystawiony przez rajców miasta Lwowa zatwierdza najstarsze zapisy na rzecz klasztoru karmelitów we Lwowie. Największy dokument (AKKr Perg. 37) ma wymiary 89 x 63 cm. Jest to dokument zakonny z 1669 roku, w którym Marcin Charzewicz doktor św. teologii, prowincjał karmelitów w Polsce i na Litwie wymienia wszystkie przywileje bractwa Szkaplerza św.
W ramach projektu zostało przeprowadzonych dwadzieścia lekcji muzealno-kaligraficznych dla uczniów szkół podstawowych i licealistów. Uczestnicy zapoznawali się z rękopiśmienniczą twórczością dawnych stuleci (księgi liturgiczne, kodeksy biblioteczne, dokumenty pergaminowe), w tym zasadom tworzenia rękopisów, materiałami i narzędziami, a następnie próbowali swych umiejętności skryptorskich na warsztatach kaligrafii.
Zadanie pn. „Dziedzictwo Karmelu – konserwacja dokumentów pergaminowych ze zbiorów OO. Karmelitów na Piasku w Krakowie” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Wartość dofinansowania: 48 000,00, całkowita wartość zadania: 65 700,00.